فرصتی برای نوشتن *** KAZEM KHATIBI ***


+ نحوه دانلود خودکار فایل ها در شب بدون نیاز به نرم افزار خاص

سلام

امروزه اینترنت های پرسرعت در حد وسیعی جای اینترنت های دایال آپ یا همان ذغالی خودمان رو گرفته اند و میتوان با سرعتی مناسب در مقایسه با اینترنت های قدیم فایل مورد نیازمان را دانلود کنید . اما با توجه به اینکه بستر اینترنت پرسرعت در کشور عزیزمون بسیار پیشرفته است هزینه دانلود فایل های سنگین برای کاربران عادی بیشتر هزینه خرید همان محصول از بازار است . که این مطلب کاربران را به سمت استفاده از اینترنت شبانه رایگان سوق میدهد . اما در ابتدا وجود مشکلاتی از قبیل بیدار شدن شدن در نیمه شب ( صبانت =ساعت 3 شب ) برای کاربران عذاب آورترین کار بود که البته امروزه با آمدن نرم افزار مخصوص این کار این شب بیداری را برای کاربران به حداقل رسانده است که باز هم با توجه به رجیستر نشدن بعضی از این نرم افزار ها و یا درست عمل نکردن آنها مشکلاتی را برای کاربران به همراه داشته است . در این ترفند دانلود از سایتهای اینترنتی بدون نرم افزار خاص و فقط با یک دانلود منیجر مانند فلش گت یا آی دی ام قصد دانلود داریم .

 در ابتدا کامپیوتر شما باید توانایی روشن شدن در زمان خاص را دارا باشد . که این قابلیت در همه کامپیوتر های امروزی وجود دارد برای این کار :

(قسمت آبی رنگ ترفند از سایت ترفندستان برداشته شده است )

1- کامپیوترتان را روشن نمایید. به محض ظاهر شدن اولین نوشته ها روی صفحه نمایش کلید Del را چندین بار فشار دهید (معمولأ روی صفحه هم عبارت Press Del to setup را خواهید دید).
2- اگر تنظیمات BIOS رمز عبور داشته باشد در این مرحله وارد نمایید تا وارد Setup شوید. تمام گزینه های موجود را خواهید دید. معمولا صفحه زمینه Setup به رنگ آبی هست.
3- با توجه به اینکه گزینه های Bios Setup در مادربردهای مختلف یکسان نیست باید دنبال قسمت Power بگردید.
4- بعد از ورود به قسمت Power باید دنبال گزینه ای مشابه گزینه Automatic Power Up بگردید و آن را بصورت Enable در آورید. در بعضی از Setupها با عبارات Every Day یا By Date برخورد خواهید کرد.
5- بعد از فعال سازی قسمت بالا باید در صورتیکه By Date را فعال کرده باشید تاریخ آن ماه را مشخص نمایید (عددی بین 1 تا 31- البته تاریخ سیستم میلادی می باشد). در بعضی از Setupها هم می توانید نام روز هفته را مشخص نمایید.

توجه داشته باشید برای راحتی کار تمامی روز ها را انتخاب نمایید.
6- در قسمت Time هم ساعتی که می خواهید کامپوتر شما روشن شود را تایپ نمایید.

برای اینترنت های صبانت ساعت 3  را تایپ نمایید.
7- همه چیز را در قسمت Exit از Setup ذخیره نماید و خارج شوید. موقعی که کامپیوتان خاموش هست (کلید اصلی پریز برق منزل نباید خاموش باشد)، در تاریخ و ساعت مورد نظرتان روشن می شود.

خب حالا که تنظیم کامپیوتر برای روشن شدن پایان یافت به قسمت ورود به ویندوز میرویم . در صورتی که کامپیوتر شما دارای صفحه انتخاب کاربر یا پرسش رمز عبور است باید این صفحه را از این قسمت حذف کنید برای این کار به مقاله قبلی من در این صفحه مراجعه نمایید .

بعد از این مرحله به سراغ دانلود منیجر خود رفته و فایل هایی میخواهیم در آن قرار میدهیم بهترین دانلود منیجر ها برای این کار flash get و یا IDM  هستند که البته رجیستر کردن IDM  کمی مشکل است . بعد از قرار دادن فایلها درون برنامه از طریق گزینه scheduler  برنامه ریزی کرده(تصویر یک) تا برنامه در ساعت 03:05 دقیقه صبح آغاز به کار نماید.(تصویر 2)

تصویر یک

 تصویر دو

 (باز هم برای افراد مبتدی کار با فلش گت راحت تر است )

خب بعد از قرار دادن فایل های مورد نیاز نوبت به اتصال به اینترنت در هنگام ورود به ویندوز در شب می شود که روش آسانی دارد .

ابتدا اکانت شبانه خود را مانند روزانه بسازید .

برای اینترنت صبانت میتوانید نام کاربری و کلمه عبور را از سایت این سرویس دهنده و در قسمت سوالات متداول پیدا نمایید .

بعد از ساخت اکانت این اعمال را انجام دهید . وارد properties اکانت شبانه خود رفته و این تنظیمات را در tab  با نام Option  انجام دهید .

تیک گزینه دوم را بردارید و ردیال را بر روی 500 یا 1000 قرار دهید و فاصله زمان قطع تا شماره گیری را سه ثانیه قرار دهید . با برداشتن تیک گزینه دوم از شما یوذر و پاسورد نمیپرسد و چون در شب هم کسی نیست تا آن را OK نماید لازم است با گذاشتن ردیال بر روی 1000 در صورتی که در بازه زمانی خاصی اینترنت شبانه قطع بود دائم اقدام به اتصال می نماید و همچنین در گزینه بعدی فواصل زمانی بر روی سه ثانیه باعث نمیشود تا سروری که از آن فایل دانلود میکردید تصور کند که شما از اینترنت به صورت دائم قطع شده اید و عملیات دانلود شما را بدون پاسخ قرار دهد.

در انتهای کار یک شرتکات shortcut  از این اکانت بسازید و آن را در استارت آپ قرار دهید .

Start –> All program–> Start up

در ضمن هر گونه سوالی داشتید میتوانید از طریق ایمیل یا همینجا مطرح کنید .

نویسنده : کاظم خطیبی ; ساعت ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۳۸۸/٧/۳٠
comment نظرات () لینک

+ خدایا .....................

خدایا چرا دنیا این شکلیه .... چرا آدم ها اینجورین ....

خدایا چرا تا میخوای عوض بشی و رو به بهتر بودن بزاری همه سعی میکنن یک جوری عوضت کنن ..... یک جوری نمیخوان به هدفت برسی ..... یک جوری لذت میبرن از درموندگی بقیه ..... چرا خودشون نمیتونن یک کاری رو بکنن بقیه هم نباید اون کار رو انجام بدن ..... چرا موفقیت دیگران رو یک سنگ جلوی پاشون میدونن ....

خدایا اشک هایی که میریزم برای این نیست که ممکن است دوباره هم موفق نشوم

برای این است که خودت خبر داری که همیشه بهترین رو برای دیگران میخواستم اما دیگران ... اما واقعیت این است که اگر یک شکست دیگه دیگه قرار باشه بخورم نمیدونم میتونم دوباره قامت صاف کنم یا نه شاید هم برسم ته خط .....

خدایا خودت کمکم کن .... خدایا .... خدایا ... خدایا ....

همیشه همراهم بودی و میدونم که اگر موفقیتی هست از با تو بودن دارم و هر چه شکست هم بوده زمانی بوده که تو را فراموش کردم ....

خدایا عاشقانه دوستت دارم و برای همه چیز متشکرم ......

نویسنده : کاظم خطیبی ; ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۳۸۸/٧/٢٥
comment نظرات () لینک

+ خدایا

خدایا

فاصلت تامن خودت گفتی که کوتاهه

 ازاینجا که من ایستادم چقدرتا آسمون راهه ...

نویسنده : کاظم خطیبی ; ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳۸۸/٧/٢۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ سال نو زندگی

یکسال دیگر هم گذشت تا باز هم غصه فرصت های از دست رفته بر پشتم سنگینی کند و فقط چند کار خوب عصایی باشد تا درد آن را تحمل نمایم .

 

این قافله عمر عجب میگذرد

نویسنده : کاظم خطیبی ; ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱۳۸۸/٧/٧
تگ ها: سال نو و مبارک و عمر و عصا
comment نظرات () لینک

+ اینترنت پر سرعت

سلام

معلوم نیست جریان چیه ؟ و این شرکت صبا نت چه هدفی داره اما من که سرویس ١٢٨ این شرکت رو دارم دقیقا از ٣ روز پیش در حالی که باید با سرعت ١۶ دانلود کنم اما دارم با سرعت ٢٢٠ دانلود میکنم ... آره جدا با سرعت ٢٢٠ ....

درسته که در این حالت سریعا محدودیت حجمی تموم میشه اما تجربه اش خیلی شیرین بود واسه مثال یک فیلم ١١٠٠ مگابایتی رو توی ۴۵تا۵٠دقیقه گرفتم .(فیلم ترانسفورمرز از سایت آی آر هیتز ٣ )

جالبه که از همان زمان سایت شرکت به آدرس صبانت دات آی آر بسته است.

 

نویسنده : کاظم خطیبی ; ساعت ۳:٥۱ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۳۸۸/٧/٤
comment نظرات () لینک

+ چند نکته ...

دختر کوچکى با معلم خودش درباره نهنگ‌ها بحث مى‌کرد

معلم گفت: از نظر فیزیکى غیرممکن است بلعیدن یک آدم توسط  نهنگ بتواند زیرا با وجودى که پستاندارعظیم‌ الجثه‌اى است امّا حلق بسیار کوچکى دارد

دختر کوچک پرسید: پس چطور حضرت یونس به وسیله یک نهنگ بلعیده شد؟ 

معلم که عصبانى شده بود تکرار کرد که بلعیده شدن انسان توسط نهنگ غیرممکن است.

دختر کوچک گفت: وقتى من به بهشت  خواهم رفت از حضرت یونس خواهم پرسید..

معلم گفت: اگر حضرت یونس به جهنم رفته بود چى؟ 

دختر کوچک گفت: اونوقت شما از او بپرسید.

 

همان دختر می آید خانه و به مادرش که داشت آشپزى مى‌کرد نگاه مى‌کند

ناگهان متوجه چند تار موى سفید در بین موهاى مادرش شد

 دختر از مادرش پرسید: مامان ! چرا بعضى از موهاى شما سفید است ؟

مادرش گفت: هر وقت تو یک کار بد انجام می دهی و باعث ناراحتى من مى‌شوی، یکى از موهایم سفید مى‌شود.

دختر کوچولو کمى فکر کرد و گفت: حالا فهمیدم چرا همه موهاى مادر بزرگ سفید شده

************ ********* ********* ******

عکاس سر کلاس درس آمده بود تا از بچه‌هاى کلاس عکس یادگارى بگیرد. معلم هم داشت همه بچه‌ها را تشویق می‌کرد که دور هم جمع شوند

معلم گفت: ببینید چقدر قشنگه که سال‌ها بعد وقتى همه‌ شما بزرگ شدید به این عکس نگاه کنید و بگوئید: این احمده، الان دکتر است. یا اون مهرداده، الان وکیل است

یکى از بچه‌ها از ته کلاس گفت: این هم آقای معلم است ، الان مرده.

 ************ ********* ********* *********

معلم داشت جریان خون در بدن را به بچه‌ها درس مى‌داد.

براى این که موضوع براى بچه‌ها روشن‌تر شود گفت: بچه‌ها! اگر من روى سر خودم باشم ، همان طور که مى‌دانید خون در سر من جمع مى‌شود و صورتم قرمز مى‌شود

بچه‌ها گفتند: بله. 

معلم ادامه داد: پس چرا الان که ایستاده‌ام خون در پاهای من جمع نمى‌شود؟ 

یکى از بچه‌ها گفت: براى این که پاهای شما خالى نیست

 ************ ********* ********* *********

بچه‌ها در ناهارخورى مدرسه به صف ایستاده بودند. سر میز یک سبد سیب بود که روى آن نوشته بود: فقط یکى بردارید، خدا ناظر شماست

در انتهاى میز یک سبد شیرینى و شکلات بود. یکى از بچه‌ها رویش نوشت: هر چند تا مى‌خواهید بردارید! خدا مواظب سیب‌ ها است.

 

"منبع : مجله ترانه ها"

نویسنده : کاظم خطیبی ; ساعت ۳:٤٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۳۸۸/٧/۱
تگ ها: دختر و فیزیک و خدا و وکیل
comment نظرات () لینک